A a
 • Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

  Szkoła w wiosennej odsłonie ... w obiektywie Karoliny i Przemka

 • Certyfikat - Zadowolony konsument

  Certyfikat - Zadowolony konsument

 • Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

  Kolejne ważne wyróżnienie dla naszej szkoły

 • VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

  VII MIĘDZYNARODOWY KONKURS ARTYSTYCZNY im. Włodzimierza Pietrzaka

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Wolontariat

Egzaminy

Projekty

Współpraca

 • Bezpieczna Młodość
 • JS Strzelec
 • WKU ŻAGAŃ
 • WSZ W GŁOGOWIE
 • PWSZ
 • MWSL
 • WSL
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Na trasie rejsu prowadzone będą warsztaty filmowe, fotograficzne, plastyczne, modelarskie prowadzone przez filmowców, artystów fotografików, malarzy.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę Odrzańskiej Odysei (www.fomt.pl) i zgłoszenie udziału formularzem tam zamieszczonym.

Stałymi elementami programu będą, oferowane przez Muzeum Odry bezpłatne:
- warsztaty filmowe, fotograficzne, plastyczne, prowadzone przez profesjonalnych reżyserów filmowych, artystów fotografików i artystów sztuk malarskich, otwarte dla wszystkich w wieku od 15 lat
- warsztaty odrzańskie dla przedszkolaków, dzieci młodszych i warsztaty rewitalizacyjne dla młodzieży, gry terenowe, zabawy
- wystawy: Dzieci Odry, Pomniki kultury technicznej Europy, Dziedzictwo Odrzańskiej Drogi Wodnej, Odrzańska Odyseja, Wynalazcy Wielkiej Emigracji, Francja 1832-1870, Artefakty Rewolucji Informatycznej, Statki i ludzie, Zabytki techniki Odrzańskiej Drogi Wodnej, Skrzydlaci Rycerze Rzeczypospolitej, Flotylle rzeczne II Rzeczypospolitej
- projekcje filmu "Kapitańskie opowieści" (40 min.), "Jaz Ujście Nysy", "Zimowisko" i innych
- prezentacje multimedialne (do wyboru na stole multimedialnym): Otwarte Muzeum Techniki (Wrocław), dziedzictwo Odry, Wrocławski Węzeł Wodny, Zabytki przemysłu/techniki Polski, Kanał Elbląski, Kanał Gliwicki, Canal di Midi (Francja), Kanał Ludwika" (Niemcy), wirtualne Muzeum Odry, inne
- spotkania środowiskowe z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli stowarzyszeń naukowo-technicznych NOT, organizacji pozarządowych, instytucji kultury, nauczycieli, weteranów i kapitanów żeglugi odrzańskiej, sesje Wszechnicy Odrzańskiej
- eventy kulturalne w wykonaniu młodzieży nadodrzańskich Domów Kultury
- Konferencje prasowe

A cały szereg atrakcyjnych propozycji programowych zaproponują także miasta nadodrzańskie, nadodrzańskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, szkoły rozwijając i znacząco wzbogacając ich repertuar.