A a

       7 listopada uczniowie nowosolskich szkół podstawowych (SP nr1, SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, SP nr 3 oraz SP nr 8) wraz z opiekunami przyjęli nasze zaproszenie na spotkanie autorskie z Krzysztofem Koziołkiem - pisarzem, dziennikarzem, wydawcą.

       Pisarz zaprezentował swoje powieści, m.in.: „Premier musi zginąć”, „Bóg nie weźmie w tym udziału”, „Operacja Aksamit”, „Furia rodzi się w Sławie”, „Ława przysięgłych”, „Święta tajemnica”, „Miecz Zdrady”, za którą został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, „Będę Cię szukał, aż Cię znajdę” oraz opowiedział o najnowszym thrillerze medycznym "Nie pozwól mi umrzeć".

       Laureat tegorocznej Zielonogórskiej Nagrody Literackiej „Winiarka” w barwny sposób zachęcał do czytania książek, co poza wszelkimi innymi zaletami, jak podkreślał, przyczynia się do rozwijania logicznego myślenia. Autor „Wzgórza Piastów” ujawnił także, jak wielki wpływ lektura może mieć na zasobność naszych portfeli. Z zainteresowaniem słuchaliśmy zarówno o kulisach pracy pisarza i dziennikarza, jak i o korzyściach wynikających z umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania oraz przetwarzania informacji. Po spotkaniu był czas na autografy, indywidualne rozmowy z naszym gościem oraz poczęstunek w szkolnej kawiarence przygotowany przez uczniów Technikum Żywienia
i Usług Gastronomicznych.