A a


W sobotę 8 września 2018 r. młodzież ze „Spożywczaka" włączyła się do VII edycji Narodowego Czytania, której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Soli.

W roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą było „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ogród Sztuk stał się sceną, na której rozbrzmiewały fragmenty powieści, a głównym punktem wydarzenia był minispektakl w wykonaniu nowosolskiego "Teatru Terminus A Quo" oraz ucznia Liceum Ogólnokształcącego. Aktorzy w pełni oddali klimat debaty nad kształtem II Rzeczypospolitej. Zainteresowanie wzbudził także fragment wybrany i zaprezentowany przez uczennicę naszej szkoły – Ewelinę z klasy 3 Technikum Logistycznego.
W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej w bibliotece szklonej przygotowana została wystawa poświęcona życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.