Komunikat Urzędu Miejskiego w Nowej Soli

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 Urząd Miejski Nowa Sól informuje, że wszystkie kursy autobusów komunikacji miejskiej realizowane będą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Jednocześnie przypominamy że od 01 czerwca 2020 r., zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów, jaka może znajdować się w autobusach MPK "SUBBUS" Sp. z o.o. wynosi 50% liczby wszystkich miejsc (siedzących i stojących), z tym, że połowa miejsc siedzących nadal musi pozostać wolna, tzn.:

• Autobusy Autosan - "duże" (numery boczne 01 - 04) – 53 miejsca, w tym: 19 miejsc siedzących + 34 miejsc stojących,

• Autobusy Solaris - "małe" (numery boczne 05 - 27) – 30 miejsc, w tym: 13 miejsc siedzących + 17 miejsc stojących.

W przypadku osiągnięcia maksymalnych limitów kierowcy mogą nie zatrzymywać się na przystankach komunikacyjnych i nie będą zabierać kolejnych pasażerów.

Wszystkich pasażerów podczas jazdy autobusem obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos. Pasażerowie nie stosujący się do tych zaleceń nie będą obsługiwani.