Praca czekać będzie na przystanku autobusowym

Nowosolscy pracodawcy promują nową komunikację i zachęcają do pracy u siebie.

Uruchamiają inicjatywę „Przystanek praca”.

Wkrótce odbędzie się w Nowej Soli pierwsza edycja akcji „Przystanek praca”. To inicjatywa pięciu firm ze strefy ekonomicznej, które chcą promować swoje miejsca pracy i zachęcać do korzystania z nowej komunikacji publicznej oplatającej 6 gmin powiatu nowosolskiego. W akcję zaangażowały się firmy: AB Foods, Alumetal, Mazel, Nord i Jost. Są to firmy, które wcześniej stworzyły inicjatywę nowapraca.info

Ich najnowsze przedsięwzięcie odbędzie się 20 października 2018r. Tego dnia drzwi będą stały otworem w każdej z wymienionych firm. Będzie można zwiedzić – na co dzień niedostępne dla postronnych osób – zakłady. Będzie można zapoznać się z procesami produkcyjnymi tam prowadzonymi, zobaczyć warunki pracy i porozmawiać ze specjalistami o propozycjach zatrudnienia.

Dni otwarte firm zostały zaplanowane pod kątem rozkładów autobusów, tak aby promować ten ekologiczny środek komunikacji oraz ułatwić dojazd do firm chętnym z odleglejszych zakątków naszego regionu. Nowosolscy pracodawcy chcą bowiem promować ten środek komunikacji. W czerwonych autobusach pojawiły się więc plakaty promujące to wydarzenie, na portalach społecznościowych trwa akcja promocyjna.

Aby skorzystać z zaproszenia należy zarejestrować się na portalu www.nowapraca.info/przystanek i wybrać interesujące nas miejsca. Przewidziano dwie tury dla odwiedzających we wszystkich pięciu firmach. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.