Weronika Borowiec, Zuzanna Cisowska i Klaudia Skomoroko to uczennice nowosolskich szkół ponadgimnazjalnych, których rada miejska i prezydent docenili za działalność charytatywną.

Przewodniczący rady miejskiej Piotr Szyszko i prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz uhonorowali trzy uczennice, które w ubiegłym roku szkolnym najbardziej zasłużyły na wyróżnienie wśród dużego grona wolontariuszy ze szkół ponadgimnazjalnych w mieście. Była to już druga taka uroczystość w magistracie. Dyplomy uznania zostały przyznane za bezinteresowne zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, postawę pełną życzliwości, zrozumienia i chęci niesienia pomocy oraz gotowość do zmieniania świata na lepsze.

WERONIKA BOROWIEC z klasy III TŻiUG  jest wyjątkową wolontariuszką w naszej szkole. Bez chwili zawahania zaangażowała się w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu, kiedy tylko dowiedziała się o jego istnieniu. Pierwsze kroki w służbie drugiemu, słabszemu postawiła w SOSW kiedy to wzięła udział w zabawie andrzejkowej organizując konkursy i zabawy dzieciom. Chętnie angażowała się w liczne imprezy i warsztaty artystyczne pomagając potrzebującym w zabawach czy wykonaniu zadań manualnych. Występowała z chórem podczas spotkań kolędowych. Każdy rok współpracy z Centrum Wolontariatu "Radość" wieńczył udział Weroniki w olimpiadzie Radość.

Weronika angażuje się w organizację paczek świątecznych dla młodzieży z rodzin słabiej sytuowanych finansowo, w akcję zbierania karmy i koców dla  zwierząt ze schroniska. Poza tym, uczestniczyła w Papieskim Dziele Tysiąclecia, gdzie zbierała pieniądze na stypendia dla młodzieży, pomagała Stowarzyszeniu Tacy Sami w organizacji turnieju Bocci, w PCK - perełki - opiekowała się dziećmi w świetlicy, uczestniczyła w kwestach ulicznych zbierając pieniądze na wiele szczytnych celów.

Niech postawa Weroniki będzie zachętą dla innych uczniów do zaangażowania się w pracę Szkolnego Klubu wolontariatu.