W dniach 02.06.17-04.06.17 siedmioro przedstawicieli Spółdzielni Uczniowskiej „Smakołyk” wraz z opiekunem wzięło udział w podróży przygotowanej przez Lubuską Kooperatywę Szkolną. W dniu przyjazdu zamiast odpoczynku po podróży, czekała na nich pierwsza atrakcja, którą była wyprawa na zamek w Grodnie. Mieli oni przyjemność poznania kilku legend, które były związane z zamkiem, wejść na wieżę, z której widok był obłędny, jak i zobaczyć okazałą piwnicę z różnymi narzędziami tortur.

Następnego dnia, z samego rana, wszyscy uczniowie wyruszyli by zdobyć największy szczyt Gór Sowich - Wielką Sowę. Szczyt nie należy do największych gór świata, ale 1015 m. n. p. m wystarczyło, żeby móc podziwiać przepiękny krajobraz, jaki można było zobaczyć z samego wierzchołka. Po powrocie do domu był czas na odpoczynek, a dzięki słonecznej pogodzie, wszyscy mogli wykorzystać ten czas na wylegiwanie się na kocach, rozmawianie i podziwianie widoków. Wieczorem odbyły się zajęcia z Rafałem, organizatorem całej wycieczki, jak i mentorem, który pomagał wszystkim spółdzielniom ruszyć ich biznes. Mimo małych problemów zajęcia się odbyły, dzięki czemu uczniowie mogli w ciekawy i zabawny sposób stworzyć biznesplan. Mieli oni za zadania przedstawić w jaki sposób będą rozwijać swoją działalność, jak będą podzielone role w spółdzielni, w jaki sposób będzie nawiązywany kontakt z potencjalnymi klientami oraz jak porozumiewać się będą wszyscy pracownicy danej spółki. Dzień zakończony został małą dyskoteką z karaoke, przy której wszyscy dobrze się bawili. Ostatniego dnia, kiedy wszyscy byli już spakowani, odbyło się oficjalne zakończenie i rozdanie certyfikatów. Lecz atrakcje się nie skończyły. Ostatnią przygodą było zwiedzanie sztolni w kompleksie Rzeczka. Nikt nie wie, w jakim celu zostały stworzone, wciąż ludzie próbują do tego dojść, ale informacje jakie uczniowie mogli tam uzyskać, były wystarczająco interesujące. Poznali oni jak były one tworzone, przez kogo, jakie były tam warunki, a wszystko to urozmaicały różne wizualizacje dźwiękowe i świetlne. Po całej podróży wszyscy bezpiecznie powrócili do domów. To była niewątpliwie ciekawa przygoda.

Uczestnik warsztatów