Wizyta przedstawicieli firmy Model Opakowania Sp. z o.o. Nowa Sól w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Jana Pawła II w Nowej Soli w dniu 12.04.2017.

Osoby z firmy, które były na prezentacji firmy to: Szczepan Adamowicz – Dyrektor ds. sprzedaży, Justyna Tywoniuk – dział HR, Agnieszka Szpet - Marketing.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zarówno uczniowie klas maturalnych jaki i klas pierwszych logistycznych. Od zaproszonych gości dowiedzieli się min.: Jak powstała firma, czym się zajmuje, jak się rozwija,  jakie ma plany na przyszłość.  Pani Agnieszka  Szpet przedstawiła prezentację związaną z młodzieżą Naszej szkoły, co wywołało uśmiech na twarzach uczniów. Powiedziała, że właśnie oni mogą zacząć swoją karierę zawodową od pracy w tej firmie. Firma prężnie się rozwija i młody człowiek na starcie ma szeroki wachlarz możliwości  zdobycia doświadczenia zawodowego w dobrym zespole specjalistów, w branży opakowaniowej. Wesołą i ciekawą "lekcję" z logistyki poprowadził pan  Szczepan Adamowicz – Dyrektor ds. sprzedaży. Młodzież bezpośrednio od doświadczonego pracownika dowiedział się jakie zadania, trudności i wesołe chwile spotykają logistyka w pracy. Jest to praca odpowiedzialna, rozwojowa, i niepowtarzalna. "Cały czas coś się dzieje i nie ma nudy :-)".

Pani Justyna Tywoniuk z działu HR powiedziała jakie warunki trzeba spełnić, aby pracować w gronie pracowników Model Opakowania Sp. z o.o. w Nowej Soli. Przede wszystkim CHCIEĆ PRACOWAĆ, nie bać się wyzwań!! Praca w tej firmie daje duuuużo satysfakcji i rozwija nie tylko zawodowo. Pracownicy są zgranym zespołem, do którego zapraszają uczniów z Naszej Szkoły.

Młodzież była bardzo miło zaskoczona tym spotkaniem, chętnie przyjdą na praktykę, a może i do pracy (zastanawiają się absolwenci, którzy myślą jeszcze o maturze.) Ale pracować i studiować też można.

Uczniowie otrzymali wiele prezentów od Gości, min. piórniki, kalendarze, linijki (wszystko z opakowań kartonowych :-) Bardzo ciekawy pomysł, ponieważ uczniowie sami musieli je złożyć, co sprawiło wiele radości :-)

Na koniec wylosowano z pośród obecnych uczniów, troje szczęśliwców, którzy zostali zaproszeni na zwiedzanie firmy "od środka". Cały dzień będą mogli przyglądać się pracy pracownikom w firmie  Model Opakowania Sp. z o.o. w Nowej Soli.

Bardzo dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie.

Violetta Cichomska - Capińska oraz uczniowie klas logistycznych.