Młodzi On –Life to hasło kampanii promującej działania samorządu województwa lubuskiego dla młodych mieszkańców regonu. Wiemy, z jakimi problemami się borykają, o czym marzą i chcemy Im pomóc spełnić te marzenia.

Przygotowaliśmy Założenia Programu dla Młodzieży w województwie lubuskim, dokument został przyjęty przez Sejmik Województwa Lubuskiego. Zrobiliśmy rzetelną diagnozę. Co nas niepokoi? Spadek liczby absolwentów. Dane dotyczące absolwentów szkół wyższych (w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców) pokazują, że od roku 2007 największy spadek liczby absolwentów nastąpił w województwie lubuskim, o blisko 49%. Natomiast liczba studentów szkół wyższych na przestrzeni lat także poważnie zmalała. Ogółem w Polsce w przeliczeniu na 10 tys. w roku 2003 wyniosła 483, a w 2014 roku 382. W Lubuskiem liczby te wyniosły odpowiednio 390 w roku 2003 i 176 w roku 2014. W roku 2004 studiowało w województwie lubuskim około 41 tys. osób, a dekadę później liczba zmniejszyła się do około 16,5 tysiąca. Chcemy to zmienić realizując nasze działania.

Założenia Polityki Młodzieżowej Województwa

• Pismo szkoły